THBB, Akademi Web Sitesini Hizmete Sundu.

THBB, Akademi Web Sitesini Hizmete Sundu.

THBB kurulduğu günden bu yana kongreleri, eğitimleri, seminerleri, dergisi, www.thbb.org web sitesi, sosyal medya kanalları ve teknik yayınlarıyla beton hakkında en doğru ve en güncel bilgileri sağlıyor ve paylaşıyor. THBB bu iletişim araçlarına, mevcut www.thbb.org web sitesine ilave olarak yeni bir web sitesi ekledi. THBB, özellikle pandemi nedeniyle yüz yüze eğitim ve etkinliklerin kısıtlandığı bir dönemde bilgiye ulaşmanın kolaylaşması amacıyla kongre bildirileri başta olmak üzere ücretli yayınlarını dijital ortamda ücretsiz bir şekilde paylaşıma açtı. Beton ve beton ile ilgili bütün konularda teknik içerikleri barındıran eğitim ve bilgi paylaşımı amacıyla www.thbbakademi.org adresinde hizmete sunulan THBB Akademi web sitesinin, akademisyenlerin, öğrencilerin, sektör çalışanlarının, mühendislerin kısaca beton ve bileşenleriyle ilgili bilgi arayan herkesin başvuracağı bir kaynak olması hedefleniyor.

www.thbbakademi.org adresinde hizmete giren THBB Akademi web sitesinde ziyaretçilerin aradıkları bilgiye en kısa sürede ulaşmalarını sağlayan pratik bir ana menü bulunuyor. Kullanıcılar, ana menüde yer alan blog, kongre bildirileri, raporlar, sözlük, teknik yayınlar, testler, videolar başlığı altında aradıkları bilgiye kolayca ulaşabiliyor.

Beton konusunda dünya çapında yayımlanmış ve THBB tarafından çevrilen önemli haberler, web sitesinin ana sayfasında üst bantta geniş olarak kullanıcılara sunuluyor. Ana sayfanın devamında beton yol, kendiliğinden yerleşen beton başta olmak üzere sektörle ilgili teknik bilgilere ulaşabilen kullanıcılar, sektörle ilgili testleri çözebiliyor ve anketlere katılabiliyor.

THBB, Akademi web sitesiyle birlikte bugüne kadar düzenlediği Beton 2004, Beton 2008, Beton 2011, Beton 2013 ve Beton 2017 kongrelerinin yanı sıra ERMCO 2015 Kongresi bildirilerini de kullanıcıların erişimine açtı.

THBB Akademi web sitesinde Hazır Betonun Bina Yapım Maliyetine Etkisi Raporu, Hazır Beton İmalatı Kaynak Verimliliği Rehberi, İnşaat ve Yıkıntı Atıklarının Hazır Beton Sektöründe Yeniden Kullanım Potansiyelinin Araştırılması AR-GE Projesi de kullanıcılarla paylaşıldı.

Beton Terimleri Sözlüğü ve İngilizce – Türkçe Beton Sözlüğünün yer aldığı web sitesinde Beton Yol, ERMCO Rehberleri, infografikler, betonla ilgili standartlar ve Betonun Yerleştirilmesi ve Bakımı Kılavuzu, Kendiliğinden Yerleşen Beton Rehberi, Hazır Betonun Siparişi gibi rehber dokümanlar yer alıyor.

Videolar bölümünde ise THBB’nin eğitim ve web semineri videoları başta olmak üzere sektörle ilgili videolara kolayca erişilebiliyor.
THBB, Akademi web sitesinde betonla ilgili güncel haber, bilgi ve yayınları paylaşmaya devam ederek mevcut beton literatürünün zenginleşmesine katkı sağlamaya devam edecek.

Betonla ilgili konularda teknik bilgilere ulaşmak için THBB Akademi web sitesini www.thbbakademi.org adresinde ziyaret edebilirsiniz.